مجله رهام تک

مقایسه دزدگیر اماکن سایلکس و کلاسیک

دزدگیر کلاسیک یا سایلکس

در این مقاله قصد داریم به مقایسه دزدگیر اماکن سایلکس و کلاسیک ،برای عزیزانی که در انتخاب بین این دو برند برتر ایرانی دچار مشکل شده اند بپردازیم و به شما این اطمینان را خواهیم داد که بعد از خواندن این مقاله بتوانید به راحتی دزدگیر مورد نظر خود را از بین این دو مدل انتخاب کنید .پس با ما همراه باشید.

هر دو برند ذکر شده یعنی دزدگیر منزل سایلکس وکلاسیک ، ایرانی و جز بهترین و پرفروش‌ترین مدل های دزدگیر منزل می‌باشند. شباهت‌های زیادی و در عین حال تفاوت هایی هم بین این دو برند وجود دارد که ما به مقایسه آن دو با هم می‌پردازیم و تمام مشخصات آنها را برای انتخاب راحت‌تر بازگو می‌کنیم.

شباهت ها ی دزدگیر اماکن سایلکس و کلاسیک

شباهت‌های بین دزدگیر اماکن سایلکس و کلاسیک در مدل‌های سیم کارتی ، برقراری تماس و ارسال پیامک به مالکین دستگاه در زمان تحریک شدن سنسورها و تشخیص ورود غیر مجاز می‌باشد و هر دو برند در محل نصب با پخش صدای آژیر از وقوع سرقت به اطرافیان خبر می‌دهند .از این دزدگیرها می‌توان برای نصب در هر محیطی مانند منازل، ادارات، فروشگاه ها، بانک‌ها و.. هر مکانی که نیاز به محافظت دارد استفاده کرد.

برند سایلکس

دزدگیر منزل سایلکس و کلاسیک برای مواقع قطع برق شهری از باتری( ups ) به صورت ۵ آمپر و ۷ آمپر پشتیبانی می‌کنند تا در این مواقع دستگاه از کار نیفتاده و به فعالیت خود ادامه دهد. هر دو این برندها انواع سنسور سیم‌دار و بیسیم را مانند مگنت، شوک (لرزشی) ،چشمی حرکتی، پشتیبانی می‌کنن. اما همه این سنسورها را خود این شرکت‌ها با نام تجاری برند خود تولید نکردند و از برندهای دیگر استفاده می‌کنند.

از دیگر شباهت های این دو برند ریموت های مورد استفاده در آنهاست.ریموت‌های استفاده شده در برند دزدگیر سایلکس و کلاسیک هر دو غیر قابل کپی هستند که ریموت‌های سایلکس‌ هاپینگ کد و ریموت‌های کلاسیک تراکد می‌باشند.البته این خصوصیات در بیشتر دزدگیر ها وجود دارد و در پیشرفته ترین دزدگیر منزل چه برندی است؟ میتوانید خصوصیات دیگری را نیز بخوانید.

هر دو برند برای مدیریت دستگاه از راه دور و فعال و غیر فعال کردن سیستم دارای اپلیکیشن روی گوشی‌های اندروید و ios هستند ‌‌.این موارد بازگو شده جز شباهت‌های این دو برند ایرانیست و حال به تفاوت بین دزدگیر منزل سایلکس با کلاسیک می‌پردازیم.

تفاوت های بین کلاسیک و سایلکس

اولین تفاوت در قدمت این محصولات است، قدمت تولید برند کلاسیک از سایلکس بالاتر بوده و پرآوازه‌تر است و در سال ۱۳۶۲ شروع به کار کرده است .این در حالی است که شرکت دزدگیر سایلکس از سال ۱۳۸۰ مشغول به کار شده است و تجربه کمتری دارد. جدیدترین دستگاه دزدگیر سایلکس SG8Q و در برند کلاسیک پنل مرکزی Z4 Ultra و تلفن کننده سیم کارتی G1 است، همانطور که می‌بینید سایلکس دارای یک دستگاه می‌باشد که تلفن کننده سیم کارتی را در دل خود جای داده است، اما دزدگیر کلاسیک دارای تلفن کننده جدا با پنل مرکزی جداگانه می باشد. یعنی هنگام نصب، دو دستگاه کنار هم نصب می گردد و این باعث می‌شود از لحاظ اشغال فضا برند کلاسیک نسبت به سایلکس فضای بیشتری را برای نصب بگیرد و افزایش هزینه تولید ماژول تلفن کننده ، هزینه نهایی این محصول را افزایش دهد و برند کلاسیک را گرانتر کند.

تعداد زون برای پشتیبانی انواع سنسورهای بیسیم و باسیم در برند سایلکس ۵ زون و در برند کلاسیک ۴ عدد می‌باشد (زون محل اتصال سنسورها به دستگاه است ،هرچه تعداد زون بالاتر باشد دستگاه سنسورهای بیشتری را مستقیم و بدون نیاز به سری کردن پشتیبانی می‌کند ).

در مقایسه دزدگیر اماکن سایلکس و کلاسیک ، امکان قطع و وصل کردن (خاموش و روشن کردن) لوازم برقی اهمیت زیادی دارد. برند کلاسیک این امکان را دارد که جریان برق را قطع و وصل کند اما رله مربوط به این کار در پنل آن تعبیه نشده است و برای استفاده از این امکان باید رله جداگانه تهیه کرد و به پنل اضافه کنید ، در حالی که در مدل سایلکس sg8Q تعداد 7 عدد رله برای قطع و وصل جریان برق در نظر گرفته شده است.

نتیجه‌گیری

با توجه به مطالب  گفته شده در مقایسه دزدگیر اماکن سایلکس و کلاسیک، نتیجه می‌گیریم که عملکرد هر دو دستگاه در مواقع سرقت و رخ دادن حادثه یکی می‌باشد، اما با توجه به جدا بودن پنل و تلفن کننده دزدگیر کلاسیک هم فضای بیشتری را اشغال می‌کند و هم از نظر قیمتی بالاتر از برند سایلکس در میآید. تعداد زون در دزدگیر کلاسیک کمتر است و تعداد سنسور کمتری را می‌تواند مستقیماً پشتیبانی کند و رله مربوط به قطع و وصل جریان برق را هم باید جداگانه تهیه فرمایید. بنابراین خرید دزدگیر منزل سایلکس به صرفه‌تر می‌باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین دزدگیر اماکن خارجی چیست؟ را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *