مجله رهام تک

چرا دزدگیر اماکن بی دلیل آژیر میزند؟راه حل چیست؟

آلارم کاذب و بی دلیل دزدگیر

آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر یا آلارم کاذب دزدگیر اماکن به چه دلیل اتفاق می افتد؟دلیل آژیر بی مورد آن چیست و چگونه می توان جلوی آن را گرفت؟دزدگیر اماکن و سیستم ایمنی برای جلوگیری از سرقت در اماکن گوناگون استفاده میشود ،اما گاهی آلارم های کاذب باعث شاکی شدن مصرف کنندگان از سیستم دزدگیر می شود. آلارم کاذب به دلایل متفاوتی رخ می‌دهد که در این مقاله به چند دلیل اساسی آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر می‌پردازیم.اگر قصد خرید دزدگیر را دارید حتما دزدگیر منزل چی بخرم ؟ را بخوانید تا دچار گرفتاری های بعد از انتخاب نادرست نشوید و آرامش خود را از دست ندهید.

1: نامرغوب بودن تجهیزات

کیفیت پایین و استاندارد نبودن دزدگیر اماکن و تجهیزات از اصلی ترین دلایل آلارم کاذب دزدگیر اماکن است. گاهی متقاضیان برای صرف هزینه پایین تر از دزدگیر های بی نام و نشان و یا برند های نامرغوب استفاده می‌کنند که همین امر باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی می‌شود، پس بهتر است برای جلوگیری از آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر از دزدگیر اماکن و تجهیزات مرغوب و برندهای مطمئن مانند دزدگیر فایروال ،کلاسیک، سایلکس، و پارادوکس استفاده کنید .

2:استفاده از سنسور وایرلس

منبع تغذیه سنسور های وایرلس باتری می باشند گاهی دلیل آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر اماکن ضعیف شدن و یا از کار افتادن باتری در سنسور ها مخصوصاً سنسور چشمی است. بهترین و مطمئن‌ترین راهکار برای جلوگیری از این مشکل استفاده از سنسورهای سیم دار می باشد.

دلیل الارم کاذب دزدگیر منزل

3: عدم آشنایی با نحوه کارکرد دزدگیر اماکن

استفاده از دزدگیر اماکن کار پیچیده‌ای نیست ولی هر دزدگیر اماکن دارای جزئیات می باشد که هنگام استفاده باید حتماً نگاهی به راهنمای آن بیندازید و یا از کارشناس حرفه ای در این زمینه مشورت بخواهید در غیر این صورت ممکن است با یک اشتباه ساده در کارکرد و تنظیمات دزدگیر خود، باعث آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر تان شوید.

4: قطع منبع تغذیه

از دلایل دیگر آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر یا همان آلارم کاذب دزدگیر اماکن قطع باطری بکاپ در دزدگیر اماکن و اختلال در برق رسانی و نوسانات برقی می باشد. شما میتوانید برای جلوگیری از بروز این مشکل قبل از نصب ، سیم کشی برق را چک و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

5: وجود مشکل در قفل درها و دریچه ها

گاهی برای جلوگیری از سرقت از سنسور هایی مانند مگنت و یا شکست سنسور (سنسور لرزشی) بر روی درب و پنجره ها استفاده میشود، اگر این بخش ها دارای قفل و چفت مناسبی نباشد ممکن است در اثر وزش باد شدید باز شوند و باعث ایجاد آلارم کاذب دزدگیر اماکن شود.

6: نصب غیر اصولی

نصب دزدگیر اماکن نیاز به متخصص ماهر دارد تا بداند کدام سنسور را در کدام محل جایگذاری کند و اصول سیم کشی را بلد باشد.گاهی نصب سنسور در محل نادرست مانند نزدیک دریچه هوا، نزدیک سیستم های سرمایشی و گرمایشی و یا در معرض نور مستقیم آفتاب، باعث آلارم کاذب دزدگیر اماکن می‌شود .

7: حیوانات خانگی و آژیر بی دلیل

اگر در منزل خود حیوان خانگی دارید قبل از نصب به کارشناسی موضوع را اطلاع دهید. زیرا اگر سنسور های معمولی که مناسب حیوانات خانگی نیستند را استفاده کنید مشکل آلارم کاذب دزدگیر اماکن یا همان آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر را دارید.برای این امر سنسور های مخصوص حیوانات خانگی وجود دارد که حتما باید از آنها استفاده کنیدهمچنین اگر احتمال ورود موش و حشرات بزرگ را به مکان خود میدهید حتما از سنسورهای چشمی وزنی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *