مجله رهام تک

نکات مهمی که برای خرید جک درب پارکینگ باید بدانید

راهنمای خرید جک درب پارکینگ

نکات مهمی برای خرید جک درب پارکینگ وجود دارد که دانستن آنها به یک انتخاب درست برای خرید به شما کمک میکند.تعداد تردد روزانه، وزن درب، عرض درب، بودجه مورد نظر برای خرید جک پارکینگ از نکات مهم در خرید جک پارکینگ هستند.ما در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم.

تعداد تردد روزانه:

یکی از مهمترین گزینه ها برای انتخاب بهترین جک درب پارکینگ میزان تردد روزانه در اماکن می باشد. برای ساختمان هایی که مقدار تردد در آنها پایین می باشد، جک با موتور الکترومکانیک جوابگو است. معمولا اینگونه موتور ها بسته به برند و کشور سازنده از ۸ واحد تا ۲۰ الی ۳۰ واحد را در بهترین برند ها به خوبی ساپورت میکند.

اما اگر تعداد تردد در ساختمان ها بالا باشد و یا به اصطلاح نامحدد ،باید از جک های هیدرولیک و یا ۲۴ ولت استفاده کرد.جک پارکینگ ۲۴ ولت در اثر کارکرد طولانی داغ نمی کند و در کوتاه مدت مشکلی برای آنها به وجود نمی‌آید اما طول عمر کلی آن نسبت به جک های هیدرولیک پایین تر است.قیمت جک های هیدرولیک بسیار بالا است اما هزینه‌های نگهداری و تعمیر آن ها بسیار پایین‌تر است، زیرا خرابی در این گونه جک ها بسیار کم و طول عمر آنها بسیار بالا می باشد.

وزن درب

از دیگر نکات مهم برای خرید جک درب پارکینگ  وزن هر لنگه درب می باشد. هر کدام از جک های پارکینگ تحمل و توان کششی یک وزن خاص را دارا می باشند. معمولا اکثر ساختمان ها دارای درب های استاندارد از لحاظ وزنی هستند. این میزان استاندارد برای هر لنگه درب از وزن ۲۰۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم است که می توانید تمامی جک های ایرانی و خارجی که توان کشش تا ۴۰۰ کیلوگرم را دارند تهیه فرمایید. اما اگر وزن درب از حد استاندارد بگذرد نیاز به جک هایی با موتور و بازوی قوی تری دارد.

عرض درب

بازویی ها باید حدوداً تا میانه لنگه درب را پوشش دهند. اگر بازوی انتخابی شما کوتاه تر از میزان عرض درب باشد فشار وارد شده بر روی جک بیش از اندازه می گردد که باعث خرابی و از کار افتادن سریع و کوتاه‌مدت جک درب پارکینگ می‌شود. از طرف دیگر با فشار آوردن به درب از بیرون، درب به راحتی باز می‌ شود و امنیت ساختمان کاهش پیدا میکند.

اندازه شفت یا همان طول بازوی ها متغیر است و از ۴۰ سانتی متر تا ۸۰ سانتیمتر در برخی از برندها وجود دارد‌. بسته به نوع درب که تک لنگه و یا دو لنگه باشد باید شفت استاندارد برای درب پارکینگ خود انتخاب کنید. معمولاً درب های تک لنگه به علت عرض بالای درب از شفت های ۶۰ سانت به بالا استفاده می‌کنند و دربهای دولنگه اگر در حالت استاندارد یعنی هر لنگه درب از ۱.۵۰ تا دو متر می باشد شفت های ۴۰ سانتیمتر جوابگو ی انها هستند.

بودجه‌ در نظر گرفته شده

مبلغی را که برای خرید جک درب پارکینگ در نظر گرفته‌اید در انتخاب شما بسیار تعیین کننده می باشد. جک های پارکینگی ایرانی نسبت به مدل های خارجی ارزان قیمت تر هستند. در جک درب پارکینگ ایرانی هم برند سازنده بر روی قیمت آن تاثیر گذار است .برندهای ایرانی معتبر مانند جک سیماران، محک، میلان ، نسبت به دیگر برندهای ایرانی قیمت بالاتری را دارند اما از لحاظ کارایی و کیفیت مورد تایید هستند.

جک های خارجی با برند معتبر مانند فک،پرتکو، وی تو کالیپسو که اکثر آنها ساخت کشور ایتالیا هستند دارای رنج قیمتی بالایی هستند اما از لحاظ کیفیت و تکنولوژی ساخت در سطح بالاتر از جک های ایرانی قرار دارند.

نکات مهم دیگر

جک های پارکینگی را خرید کنید که در بازار شناخته شده اند و از خرید جک های درب پارکینگ که ناشناس هستند پرهیز کنید زیرا جک های ناشناس ممکن است کیفیت خوبی نداشته باشند و فروشنده انها را به اسم جک های پارکینگی خارجی بفروشد.این جک ها معمولا اسمهای خارجی دارند ولی ایرانی ویا چینی هستند ویا مونتاژ هر دو.بنابراین گول نامهای این جک هارا نخورید.

بهتراست نصب جک پارکینگ را به شرکت ها بسپارید تا اینکه با نصاب ها به صورت مستقیم کار کنید زیرا شرکت ها موظف به ارائه گارانتی هستند.ولی نصاب ها ممکن است برای خدمات دست شما را خالی بگذارند زیرا کسی آنها را موظف به ارائه خدمات نمی کند.از شرکتی جک درب پارکینگ بخواهید که بعد از کارشناسی، کل سیستم را برای شما نصب کرده و در انتها باشما تسویه حساب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *